Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Västgöta Open 2017 - Tidaholm

Arrangeras av:     Forshallens Bowlingcenter
Telefon: 0502-12567 , 0768-963337
E-mail: info@forshallensbowlingcenter.se
Hemsida: www.forshallensbowlingcenter.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström BK Wik Lördagen den 11 november 14:00
Albin Wahlström Marbodals BS Lördagen den 11 november 14:00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Alexsander Flodin BK Joker Onsdagen den 8 november 19:15
Andreas Andersson Kvänums BK Lördagen den 4 november 10:00
Andreas Mann BK Kyrk Skövde Lördagen den 7 oktober 10:00
Andreas Westh BK 64 Söndagen den 15 oktober 13.45
Söndagen den 5 november 13:45
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 15 oktober 13.45
Anne Johansson BS Kulorna Lördagen den 7 oktober 10:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Onsdagen den 1 november 19.15
Axel Engblom Team Pergamon BC Onsdagen den 4 oktober 19:15
Lördagen den 4 november 14:00
Bengt Bäcklund Wåxnäs BC Söndagen den 10 september 12.00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Onsdagen den 4 oktober 19:15
Onsdagen den 8 november 19:15
Bjorn Ivar Hansen KS Edsbowlarna Lördagen den 11 november 10:00
Bonny Lilja Hönö BK Onsdagen den 1 november 19.15
Bosse Lod Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Carina Krusell BK Ös På Onsdagen den 8 november 19:15
Christer Ax Marbodals BS Söndagen den 15 oktober 13.45
Christer Näsström Falköpings AIK BK Lördagen den 7 oktober 10:00
Christian Ljus BK Kyrk Skövde Onsdagen den 4 oktober 19:15
Christoffer Barath BK Ös På Onsdagen den 4 oktober 19:15
Onsdagen den 1 november 19.15
Onsdagen den 8 november 19:15
Cristian Jonsson BK Ös På Onsdagen den 1 november 19.15
Daniel Arvidsson Marbodals BS Onsdagen den 8 november 19:15
Daniel Blom Marbodals BS Lördagen den 30 september 10:00
Söndagen den 15 oktober 13.45
Lördagen den 11 november 10:00
Daniel Jacobsson BK 64 Lördagen den 11 november 14:00
Daniel Johansson Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Dennis Mattsson BK Atlantic Sharks Lördagen den 11 november 10:00
Lördagen den 11 november 14:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Onsdagen den 4 oktober 19:15
Onsdagen den 1 november 19.15
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Söndagen den 15 oktober 13.45
Erik Kyrk BK Kyrk Skövde Onsdagen den 4 oktober 19:15
Erik Åström BK 64 Söndagen den 15 oktober 13.45
Filip Krusell BK Ös På Onsdagen den 1 november 19.15
Filip Wilhelmsson BK Kaskad Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Fredrik Olausson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 11 november 14:00
Fredrik Tengelin BK Wik Lördagen den 4 november 14:00
Gabriel Karlsson Team Mariestad BK Lördagen den 4 november 14:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Onsdagen den 4 oktober 19:15
Söndagen den 15 oktober 13.45
Söndagen den 5 november 13:45
Göran Johansson Götene BK Onsdagen den 4 oktober 19:15
Onsdagen den 8 november 19:15
Helen Sparrenbrink Vårkulla IK Lördagen den 11 november 14:00
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 4 november 10:00
Håkan Beijbom Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Ingela Ivarsson Kvänums BK Onsdagen den 1 november 19.15
Isak Fredén Mörlanda BS Lördagen den 4 november 14:00
Jan Engqvist Jönköpings BS/Boys Lördagen den 7 oktober 10:00
Lördagen den 4 november 10:00
Jan Niskanen Bogesunds BK Lördagen den 30 september 13:00
Lördagen den 11 november 14:00
Jan Nordberg BK Wik Lördagen den 4 november 14:00
Jenny Karlsson BK Skrufscha Onsdagen den 1 november 19.15
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Jerry Eriksson BK Ös På Onsdagen den 8 november 19:15
Jessica Nilsson BK Skrufscha Onsdagen den 1 november 19.15
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Jimmy Nordvall BK Kåess Onsdagen den 8 november 19:15
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Söndagen den 10 september 12.00
Lördagen den 7 oktober 10:00
Joakim Öhrwall IFK Borås Söndagen den 15 oktober 13.45
Johan Bergqvist Nybro IF Lördagen den 4 november 14:00
Johan Jacobsson BK 64 Lördagen den 11 november 14:00
Johan Leijon Team Mariestad BK Onsdagen den 1 november 19.15
Johan Nilsson Marbodals BS Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Johan Sundler Wåxnäs BC Söndagen den 10 september 12.00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
John Mielonen BK Kyrk Skövde Onsdagen den 8 november 19:15
Jonas Berglund Södra BK Lördagen den 11 november 10:00
Jonas Henningsson Hurricanes BK Lördagen den 4 november 14:00
Jonny Fritzon Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Julia Björnberg Marbodals BS Lördagen den 11 november 10:00
Keith Lindqvist Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 4 november 10:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Lördagen den 30 september 10:00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Kim Bolleby Team Pergamon BC Onsdagen den 1 november 19.15
Kjell Antonsson Premier BC Lördagen den 7 oktober 10:00
Kjell-Ove Karlström Larsson BK Kyrk Skövde Lördagen den 4 november 14:00
Klas Thunberg BK Nobel Lördagen den 4 november 10:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Lördagen den 30 september 10:00
Lars-åke Skatt Marbodals BS Söndagen den 15 oktober 13.45
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Leif Lindquist Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Lördagen den 7 oktober 10:00
Lennart Johansson BK Oden Falköping Lördagen den 7 oktober 10:00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Lennart Nyman BK Nobel Lördagen den 4 november 10:00
Linus Hallgren BK Kåess Onsdagen den 4 oktober 19:15
Louis Lavallee Bogesunds BK Lördagen den 30 september 13:00
Lördagen den 11 november 14:00
Lukas Sevelin BK Trol Onsdagen den 4 oktober 19:15
Magnus Westerberg Hurricanes BK Onsdagen den 8 november 19:15
Makis Manthos Marbodals BS Lördagen den 7 oktober 10:00
Söndagen den 15 oktober 13.45
Marcus Fogelberg Marbodals BS Lördagen den 11 november 10:00
Marcus Fransson BK Skrufscha Onsdagen den 1 november 19.15
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Marcus Karlgren Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Maria Gustafsson BK Kyrk Skövde Onsdagen den 8 november 19:15
Marie Carlbom Marbodals BS Lördagen den 11 november 10:00
Mats Hulén Götene BK Onsdagen den 4 oktober 19:15
Mats Wahlström Marbodals BS Lördagen den 30 september 10:00
Lördagen den 11 november 10:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Lördagen den 7 oktober 10:00
Michael Cronberg BK Gärdet Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Michael Krusell BK Ös På Onsdagen den 8 november 19:15
Mikael Apelgren BK Ös På Lördagen den 30 september 10:00
Onsdagen den 1 november 19.15
Onsdagen den 8 november 19:15
Mikael Kjellberg Kinna BK Lördagen den 7 oktober 10:00
Lördagen den 11 november 14:00
Mikael Lundgren Kvänums BK Lördagen den 4 november 10:00
Morgan Carlsson Marbodals BS Lördagen den 11 november 10:00
Nicklas Odbert BK Nobel Lördagen den 11 november 14:00
Niklas Wettervid BK Jösse Lördagen den 30 september 10:00
Lördagen den 30 september 13:00
Ola Andersson Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Olivia Malmer BK Oden Falköping Lördagen den 7 oktober 10:00
Olof Abrahamson Falköpings AIK BK Lördagen den 11 november 10:00
Patrik Verdier Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Per Bergqvist Team Mariestad BK Lördagen den 4 november 14:00
Per Gilbertsson Marbodals BS Lördagen den 30 september 13:00
Onsdagen den 1 november 19.15
Peter Andersson Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 4 november 10:00
Lördagen den 4 november 14:00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Pierre Tingmyr BK Oden Falköping Lördagen den 11 november 10:00
Pär Johansson BK Källarn Lördagen den 7 oktober 10:00
Lördagen den 4 november 14:00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Ralph Gardthman BK 64 Söndagen den 15 oktober 13.45
Söndagen den 5 november 13:45
Rasmus Björk BK Kyrk Skövde Lördagen den 4 november 14:00
Ricard Thurgren Jönköpings BS/Boys Lördagen den 4 november 10:00
Richard Sjögren BK Atlantic Sharks Lördagen den 11 november 10:00
Lördagen den 11 november 14:00
Rickard Dahllöf Team Alingsås BC Söndagen den 15 oktober 13.45
Robin Skans Team Alingsås BC Onsdagen den 4 oktober 19:15
Roger Samuelsson Ytterby BK Lördagen den 7 oktober 10:00
Simon Andersson Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Söndagen den 15 oktober 13.45
Sten Olsson Marbodals BS Söndagen den 15 oktober 13.45
Stig-olof Thorin Team Mariestad BK Lördagen den 7 oktober 10:00
Susanne Johansson BK Oden Falköping Lördagen den 7 oktober 10:00
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Sven Ruda Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Sören Berggren Kvänums BK Lördagen den 4 november 10:00
Sören Persson BK Atlantic Sharks Lördagen den 11 november 10:00
Lördagen den 11 november 14:00
Sören Simu Trollhättan Dolphins BK Lördagen den 11 november 14:00
Tekauita Enesi BK Ös På Onsdagen den 1 november 19.15
Onsdagen den 8 november 19:15
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Thomas Danielsson Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Onsdagen den 4 oktober 19:15
Onsdagen den 1 november 19.15
Onsdagen den 8 november 19:15
Thommy Pehrsson Götene BK Onsdagen den 4 oktober 19:15
Tobias Fors Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Söndagen den 12 november 13.45 sista start
Tobias Larsson Marbodals BS Lördagen den 11 november 10:00
Tomas Andersson BK Ös På Onsdagen den 8 november 19:15
Tommie Liberg BK Oden Falköping Söndagen den 10 september 12.00
Söndagen den 15 oktober 13.45
Tommy Andersson Falköpings AIK BK Söndagen den 5 november 13:45
Tommy Karlsson BK Wik Lördagen den 11 november 14:00
Tommy Å Gustafsson KFUM Bowling Karlskrona Lördagen den 11 november 10:00
Lördagen den 11 november 14:00
Tony Dahlqvist Falköpings AIK BK Lördagen den 30 september 10:00
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Lördagen den 11 november 10:00
Torbjörn Wernersson BK Kåess Söndagen den 15 oktober 13.45
Ulla Fredriksson BK Oden Falköping Lördagen den 30 september 13:00
Vesa Rontti IKW/Köping BK Lördagen den 30 september 10:00
Lördagen den 30 september 13:00
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde Onsdagen den 4 oktober 19:15
William Svensson BK Kaskad Onsdagen den 4 oktober 19:15

TOTALT: 137 SPELARE